Уважаеми колеги,

Недостигът на персонал и отливът на кадри в здравеопазването е един от значимите системни проблеми, които се нуждаят от откровен разговор и задълбочен анализ, последвани от категорични дългосрочни решения.

Факторите за напускане на работа сред медицинските специалисти в болниците са разнообразни и финото им разглеждане ще допринесе за изграждане на по-устойчиви кадрови политики на ниво лечебни заведения, и в по-голям мащаб.

Въпросите са насочени към лекари, професионалисти по здравни грижи и други специалисти, които работят или са работили през последните 5 години в лечебно заведение за болнична помощ.

Включете се в проучването за 10-15 минути и допринесете към изграждане на стратегии за привличане и задържане на специалисти.

ЛИНК към въпросникаhttps://forms.gle/sENw5TabKt2UK99YA

С уважение

Екипът на Фондация Астра Форум 

Влияние на болничната работна среда и текучество на персонала